Seznam stále vylepšuje svou nabídku pro inzerenty. Nyní přichází se změnami a novými formáty videoreklamy.

 

Vertikální video

Mobilní Square Premium Video Interscroller neboli Vertikální video nyní umí měřit videometriky. Nově tedy u videí změříte dokoukanost videa (25 %, 50 %, 75 %, 100 %), CTR, zvukovou stopu, spuštění videa a playtime. Vertikální video, které se zobrazuje téměř na 100 % plochy obrazovky, je možné zakoupit ve dvou variantách. K dispozici je nyní kromě klasické překryvné vrstvy také reklama s bez překryvné vrstvy, která může obsahovat i text. Obě varianty mohou obsahovat zvukovou stopu a jejich délku Seznam prodloužil na 30 sekund. U mobilních formátů ovšem doporučujeme využít kratších spotů. Formát Vertikálního videa je v tuto chvíli dostupný na službách Garáž, Kupi, Novinky, Proženy, Zprávy, Sport a Super.

 

Mobilní Outstream

Dále Seznam sjednotil mobilní formáty videoreklamy, které se nově jmenují Mobilní Outstream. Mobilní Outstream nabízí stejně jako Vertikální video měření videometrik jako jsou dokoukanost videa (25 %, 50 %, 75 %, 100 %), CTR, zvukovou stopu, spuštění videa a playtime. K již dříve využívaným variantám formátu 16:9 + statický banner a 16:9 nově přibyla i varianta videa 1:1. Mobilní Outstream je dostupný na službách Garáž, Novinky, Proženy, Zprávy, Sport a Super.

 

Nativní video

Úplně novým formátem na Seznamu je Nativní video. Nativní video kombinuje výhody nativního inzerátu s videoreklamou. Svou podobou a obsahem zapadá do stránky. Rozdílem je video, které se přehrává v miniatuře a po prokliku expanduje a začne se přehrávat i se zvukovou stopou. Po dalším kliknutí pak vede na cílovou URL. Formát Nativní videoreklamy se hodí pro delší kreativy s příběhem, ideálně 30 sekund a více. Kromě videa obsahuje Nativní video také nadpis a popisek jako klasická nativní reklama. U videí je opět možnost změřit dokoukanost videa (25 %, 50 %, 75 %, 100 %), CTR a spuštění videa. V tuto chvíli je Nativní video dostupné na službě Novinky.

 

Chtěli byste vyzkoušet nové druhy videoformátů od Seznamu ve Vašem podnikání? Neváhejte nás kontaktovat.