Správně nastavený retargeting pozitivně ovlivňuje výkon vašich kampaní, a proto by měl být součástí vašeho účtu.

 

Co je to retargeting

Retargeting nebo remarketing je způsob cílení reklamních kampaní na uživatele, kteří si prohlíželi vaše stránky s nabídkou produktů a služeb, ale zatím neuskutečnili nákup. Prostřednictvím retargetingu můžete upozornit také stávající zákazníky na akční či nové produkty.

 

Jak retargeting správně nastavit

Chcete-li retargeting začít využívat musíte na své stránky umístit retargetingový kód. Tento kód naleznete v rozhraní Skliku v záložce nástroje - retargeting a dále po kliknutí na zobrazit retargetingový kód. Jedná se o kód, který musí obsahovat každá stránka vašeho webu, kde chcete zaznamenávat návštěvníky.

V Skliku lze vytvořit retargetingové seznamy, které pomáhají lépe cílit na konkrétní skupiny uživatelů. Retargetingový seznam vytvoříte opět přes záložku nástroje - retargeting a dále tlačítko vytvořit seznam. V tomto seznamu si pojmenujete publikum, na které chcete seznam cílit a nastavíte délku trvání členství např. 7 dní tzn. reklama se bude zobrazovat uživatelům, kteří stránku navštívili před 1 - 7 dny. Doporučená délka cílení je 30 dní. Délku cílení můžete nastavit i delší, zvažte však zda tím nebudete uživatele obtěžovat. Dalším možným nastavením retargetingového seznamu je definice stránky. Zde můžete konkrétněji definovat stránky pomocí URL adresy a je možné použít podmínky (obsahuje, neobsahuje atd.).

Pokud potřebujete sestavit složitější kombinaci podmínek než jen ty, které jsou v retargetingovém seznamu, prostřednictvím záložky nástroje - retargeting můžete vytvořit kombinaci. V okamžiku, kdy máte vytvořeny příslušné seznamy a kombinace je nutné je přiřadit ke konkrétním sestavám.

Dalším užitečným nástrojem je vylučování uživatelů z cílení. U konkrétní kampaně nebo sestavy naleznete vedle možnosti vyloučit klíčová slova také možnost vyloučené seznamy a kombinace. Běžně se vylučují seznamy uživatelů, kteří již nakoupili, pokud to není v rozporu s konkrétní retargetingovou strategií. Vyloučení na úrovni kampaně má větší prioritu než vyloučení na úrovni sestavy.

Retargeting lze využít také u reklamního formátu branding.

 

Nevíte si s nastavením retargetingu v reklamní síti Sklik rady. Neváhejte nás kontaktovat.