Naše agentura bV24 začala v březnu testovat nový formát bannerů v Skliku - HTML5. Jako vybraná agentura máme totiž možnost tento formát bannerů testovat ještě před jeho oficiálním spuštěním. Pomocí A/B testování jsme porovnávali výkon dvou display kampaní s širokým zásahem. Testovali jsme kampaně obsahující bannery HTML5 a kampaně s GIF bannery. Sice nemůžeme zveřejňovat konkrétní hodnoty kampaní klienta, rádi bychom Vám však alespoň nastínili, jak si testování vedlo.Z hlediska CTR na tom byly lépe bannery GIF. Rozdíl však nebyl nijak markantní. Průměrné CPC si také u GIF bannerů vedlo lépe. Bannery HTML5 měly tuto hodnotu oproti bannerům GIF vyšší o cca 2 Kč za proklik, ale to nám vynahradila lepší CPA (cena konverze) u HTML5. Formát bannerů HTML5 se totiž ukázal být více konverznějším. Konverzní poměr zde byl o mnoho vyšší než u bannerů v GIF.

Z hlediska výkonu to tedy zatím pro bannery HTML5 vypadá velice slibně. V dubnu určitě s tímto testováním budeme dále pokračovat. 
Kromě výkonnosti však je nespornou výhodou bannerů HTML5 také jednotná příprava kreativy v rámci kampaní v ADS i v Skliku. Formát HTML5 nabízí více možností animací než GIF a obecně je lépe kreativně využitelný. 

Seznam Sklik jistě brzy uvolní bannery HTML5 pro všechny kampaně. Pokud budete chtít pomoci s přípravou těchto nových bannerů a jejich následným nasazením do systému tak, abyste maximalizovali svůj výkon, neváhejte nás kontaktovat.