Tento rok čekají Smart Shopping a Místní kampaně v Google Ads zásadní změny. Nové kampaně tohoto typu už nebude možné vytvářet a již existující kampaně budou později upgradovány na zcela nový typ kampaně - tzv. Performance Max kampaň.

Performance Max kampaně jsou založeny na strojovém učení a jejich cílem je přinést inzerentům ještě lepší výsledky z online inzerce. Tyto kampaně využívají stejné funkce jako Místní kampaně a Smart Shopping, ale navíc nabízí i další formáty reklam (např. na Youtube nebo Discover). V rámci těchto kampaní lze využívat i produktový feed a propagovat tak konkrétní produkty.

Google doporučuje, aby inzerenti již nyní upřednostňovali zakládání Performance Max kampaní před Smart Shopping a Místními kampaněmi. Své stávající Smart Shopping kampaně budou inzerenti moci upgradovat od dubna a Místní kampaně od června, a to pouhým kliknutím na tlačítko. Pokud tak neučiní, kampaně se začnou upgradovat automaticky od července. Při upgradu na Performance Max si kampaň přitom ponechá posbíraná data z původní kampaně pro zachování stejného výkonu.

Pokud chcete zvýšit růst svého byznysu inzercí v Google Ads a nevíte, jak na to, kontaktujte nás.