Google nahrazuje stávající typ kampaně TrueView pro akce za videokampaně vyzývající k akci. Od 25. dubna budou všechny TrueView pro akce automaticky upgradovány.

Kampaně vyzývající k akci mají inzerentům přinést více konverzí než původní TrueView pro akce. Reklamy se zobrazují jako přeskočitelné reklamy in-stream (na stránce sledování videa na YouTube nebo na stránkách partnerů Googlu pro video) či jako videoreklamy in-feed (např. ve výsledcích vyhledávání nebo na domovské stránce YouTube).

Prostřednictvím této kampaně pobízíte zákazníky k provedení požadované akce, např. vyplnění formuláře nebo nákup na vašem webu. Pokud chcete videokampaň vyzývající k akci využít ve své inzerci, měli byste mít zapnuté měření konverzí v Google Ads. Videoreklama by měla být minimálně 10 vteřin dlouhá, do reklamy lze přidat výzvu k akci, krátký a dlouhý nadpis a popis. Kampaň navíc můžete vylepšit i přidáním rozšíření, konkrétně odkazy na podstránky nebo formulář pro zájemce. Dále lze k reklamě připojit i zdroj produktů, čímž můžete propagovat své produkty pod videoreklamami na YouTube.

Chcete inzerovat své produkty nebo služby na YouTube? Kontaktujte nás, se vším vám pomůžeme.