Zúčastnili jsme se letošní konference Google Marketing Live, na které zástupci společnosti Google představili plány Google do budoucna.

Během konference zazněly trendy z digitálního marketingu a také připravované změny a nové funkce, na které se v brzké době můžeme od Google těšit. Připravili jsme si pro vás shrnutí těch nejzajímavějších poznatků z konference:

  • Google chce, aby jeho vyhledávač poskytnul uživatelům co nejvíce informací o tom, co je zajímá a aby pro ně byl zdrojem inspirace. Proto do budoucna plánuje vizuálnější a zajímavější stránky ve vyhledávání - můžeme se těšit na více obrázků a dokonce i 3D modely produktů ve vyhledávání.
  • Zaznělo i často řešené téma ochrany soukromí uživatelů na internetu. Google zdůrazňuje nutnost najít nové způsoby oslovení zákazníků, které budou zároveň respektovat jejich soukromí - např. kampaně Performance Max nabízí možnost optimalizace pro akvizici nových zákazníků, která firmám umožňuje využít svá data o zákaznících v rámci automatizace Google bez narušení soukromí uživatelů. Tato funkce bude v průběhu roku dostupná i u ostatních typů kampaní.
  • Lidé tráví čím dál více času sledováním online videí, velmi oblíbené jsou YouTube Shorts. Google od minulého roku testuje reklamy v YouTube Shorts a brzy tuto možnost zpřístupní všem inzerentům.
  • V kampaních Performance Max bude možné měřit offline prodeje, aby tak firmy měly celkový přehled o úspěšnosti svého byznysu.
  • Připravuje se funkce, díky které bude možné kontaktovat firmy prostřednictvím chatu přímo z reklam na stránce vyhledávání, tedy bez nutnosti prokliku na reklamu.
  • Dále Google plánuje funkci Checkout v Google nákupech, prostřednictvím které bude zákazník moci přejít k pokladně přímo ze stránky vyhledávání jediným proklikem.

Pomůžeme vám rozrůst váš byznys inzercí v Google Ads a Skliku či na jiných platformách. Kontaktujte nás.