Způsob, jakým uživatelé vyhledávají informace a produkty na internetu, se stále mění a držet krok s těmito změnami je čím dál těžší. Tento problém vám může pomoci vyřešit automatizace Google Ads.

Automatizace Google Ads ve vyhledávání se skládá ze tří nástrojů, přičemž funguje nejlépe, když tyto tři nástroje ve svých Google Ads kampaních zkombinujete.


1. Smart Bidding

Pomocí strojového učení a milionů signálů dokáže určit správnou nabídku během aukce, aby vaše kampaně dosáhly požadovaného výsledku. V rámci Smart Biddingu lze nastavit, jakou hodnotu pro vás různé konverze mají, aby tak systém věděl, na které konverze se zaměřit.

2. Volná shoda

Klíčová slova ve volné shodě zobrazují reklamy na výrazy, které významově souvisí s daným klíčovým slovem. Díky Smart Biddingu ale budete biddovat pouze na ty výrazy, které podávají výkon, a to automaticky a v reálném čase pokaždé, když budou uživatelé vyhledávat pro vás relevantní výraz. Google za posledních pár let vylepšil fungování volné shody, která nyní rozumí významu i relevanci klíčového slova s hledaným výrazem mnohem lépe než kdy dřív.

3. Responzivní reklamy ve vyhledávání

Google Ads vytváří responzivní reklamy automaticky na základě podkladů, které mu vy sami poskytnete. Systém zobrazuje různé kombinace nadpisů a popisů podle toho, které jsou pro daný vyhledávaný výraz nejlepší. Google navíc nabízí možnost automatického vytvoření podkladů na základě informací z vaší landing page a současných reklam (tato funkce je prozatím dostupná jen v angličtině).


Smart Bidding v kombinaci s volnou shodou klíčových slov a responzivními reklamami ve vyhledávání vám zajistí ten nejlepší dosah, relevanci a výkon. Pokud chcete začít inzerovat v Google Ads nebo již inzerujete a chcete pomoct se správou a optimalizací vašich kampaní, kontaktujte nás.