Vánoce jsou za rohem a je nejvyšší čas, abyste začali připravovat své vánoční kampaně. Meta se podělila o pár tipů, jak z vánoční sezóny vytěžit maximum.

Meta vydala nového průvodce, který se zabývá marketingem během vánoční sezóny. Vánoční období rozdělila na 4 fáze. Ke každé fázi následně podrobně popsala, na co by se firmy měly zaměřit a jaké nástroje využít. Těmito fázemi jsou:

  1. Budování základů
  2. Období před klíčovým okamžikem
  3. Klíčový okamžik
  4. Období po klíčovém okamžiku

V rámci budování základů Meta klade důraz na správné nastavení sdílení dat s Metou, které pomůže zvýšit konverze a snížit náklady na akvizici. Využijte nástroje Meta pixel nebo Conversions API, prostřednictvím kterých můžete sdílet data při zachování soukromí uživatelů. Pro lepší výsledky kampaní využijte ve svých reklamách různorodý obsah, např. více verzí kreativy, kombinace odlišných formátů a různá sdělení pro různé okruhy uživatelů. Meta dále radí spolupracovat s tvůrci. Navažte spolupráci s tvůrcem, který má s vaším produktem nějakou souvislost a dokáže autenticky podat příběh vaší značky svým sledujícím.

Období před klíčovým okamžikem začíná dle Mety cca po prvním týdnu v říjnu a trvá do poloviny listopadu. Tohle období můžete využít ke zvýšení povědomí o své značce a rozšíření zákaznické základny. Využitím kampaní pro zvýšení povědomí oslovíte nové uživatele, kteří vaši značku ještě neznají a vyvoláte v nich zájem. Je vhodné využít formát videa, jako jsou Reels a In-stream, které jsou v poslední době velmi populární. Maximalizujte prodeje vytvořením kampaně zaměřené na konverzi a využijte reklamy z katalogu Advantage+, které vám umožní cílit na široký okruh uživatelů, kteří by o vaše produkty mohli mít zájem a zároveň ještě nebyli na vašem webu.

Klíčový okamžik nastává cca v polovině listopadu a končí 20. prosince. V klíčovém okamžiku je vhodné oslovit uživatele, kteří již projevili zájem o vaše produkty (např. všichni uživatelé, kteří navštívili váš web nebo aplikaci) nebo záměr nakoupit (navštívili vaši stránku s košíkem, ale nákup nedokončili). Využijte k tomu reklamy z katalogu Advantage+ pro retargeting.

V období po klíčovém okamžiku se zaměřte na podporu opakovaných nákupů a budování věrnosti. Toho dosáhnete remarketingem na zákazníky, kteří navštívili váš web či aplikaci nebo u vás nakoupili. Můžete k tomu využít opět reklamy z katalogu Advantage+ pro retargeting.

Ve zkratce, první fázi věnujte důkladné přípravě na vánoční sezónu, v druhé fázi se zaměřte na budování povědomí a rozšíření zákaznické základny, během třetí fáze oslovte zákazníky, kteří projevili o vaše produkty zájem a v poslední fázi budujte věrnost. Pokud chcete pomoct se svými vánočními kampaněmi, neváhejte nás kontaktovat.