Nativní reklama je pokládána za nejpřirozenější druh placené online reklamy, neboť svou formou i funkcí zapadá do obsahu webové stránky.

 

Nativní reklama vypadá jako anotace článku a je od ní rozpoznatelná pouze tím, že je označená. Tímto získává jak výhody programatické reklamy, tak výhody PR článků. Čím více nativní reklama zapadá mezi ostatní články, tím více přesvědčuje čtenáře o své věrohodnosti.Proklikem nativní reklamy se uživatel může dostat do PR článku nebo přímo na váš web, kde by měl daný obsah příhodně navazovat. Nativní reklama je formátem RTB reklamy, kterou pro vás zpracováváme v reklamním systému Adform.

 

Jak nativní reklama vypadá?

Nativní reklama vždy obsahuje titulek, obrázek a krátký text. Délky textů by měly odpovídat určitým technickým specifikacím, to zaručuje, že reklama v podstatě splyne s okolím. Šablona nativní reklamy může obsahovat také call-to-action button (např. “Čtěte více).


Nativní reklamu lze nejlépe využít v prvních dvou fázích modelu nákupního procesu SEE-THINK-DO-CARE. Ve fázi SEE můžeme nativní reklamou oslovit zejména čtenáře, kteří o dané značce nebo produktu ještě neslyšeli. Dále lze reklamu využít také ve fázi THINK např. u našeho klienta DIGI TV jsme ve fázi THINK oslovovali ty uživatele, kteří již o službě televize přes internet měli jisté povědomí popř. se zamýšleli nad různými variantami produktu.Více o modelu SEE-THINK-DO-CARE se můžete dočíst v našem článku.

Nativní reklamu lze přesně přizpůsobit pro jednotlivé weby - tzv. supernativita. Prostřednictvím reklamního systému Adform vám vytvoříme více šablon textů, obrázků a popisků a nejvhodněji je přizpůsobíme každému jednotlivému zobrazení. Zacílíme reklamu na vaše cílové skupiny a vy takto oslovíte přesně ty uživatele, kteří se mohou stát Vašimi zákazníky.

Pokud Vás metoda nativní reklamy zaujala nebo chcete zjistit více informací neváhejte nás kontaktovat.