Skóre kvality v Google Ads vám poskytuje informace o tom, jak je vaše reklama kvalitní. Vysoké skóre kvality znamená, že je reklama a vstupní stránka relevantní pro uživatele, kterým se zobrazuje.

 

Skóre kvality určují tři základní faktory:

  • Očekávaná míra prokliku
  • Relevance reklamy
  • Dojem ze vstupních stránek

 

Tyto faktory lze v Google Ads sledovat prostřednictvím přidání stavových sloupců v záložce skóre kvality.

Skóre kvality vychází z historických údajů o výkonu jednotlivých klíčových slov. Na základě těchto údajů systém přiřadí každému klíčovému slovu skóre v rozsahu od 1 do 10, přičemž 10 je nejvyšší. Objevit se může také nulové skóre kvality (“-”), a to v případě, že jde o nové klíčové slovo. Prázdné skóre kvality se může objevit i přesto, že klíčové slovo zaznamenává velké množství zobrazení. Tyto zobrazení však musejí byt v přesné shodě, aby se promítaly do skóre kvality klíčového slova. Skóre kvality se mohou lišit i u stejného klíčového slova. Složky skóre totiž závisí na kreativách, cílení nebo vstupních stránkách, které se mohou u jednotlivých reklamních sestav lišit.

Proč je pro vás skóre kvality tak důležité? Určuje totiž jestli se vaše reklama zobrazí, na jaké pozici se zobrazí a kolik zaplatíte za kliknutí. Doporučujeme tedy skóre kvality v reklamních kampaních pravidelně kontrolovat. Kvalitu reklam zvýšíte úpravou textů, klíčových slov nebo přidáním výzvy k akci. Používejte všechna dostupná rozšíření reklam, pravidelně vylučujte nerelevantní vyhledávací dotazy, v sestavách s vyšší proklikovostí vytvářejte alespoň tři reklamy.

 

Nevíte si rady se zvýšením kvality vašich reklam? Neváhejte nás kontaktovat.